СЕРІЯ: Пригоди казок

ЖАНР: дитяче фентезі

РІК: 2021

ВИДАВНИЦТВО: Мультимедійне видавництво Стрельбицького

АУДИТОРІЯ: 12+

КІЛЬКІСТЬ СТОРІНОК: 92 стор.

МОВА: українська

ГОЛОВНІ ГЕРОЇ
КАЗКИ
 

АНОТАЦІЯ

Історія розповідає про те, як: Котигорошко, Івасик-Телесик, Майстер Іванко, звірі з казкової Рукавички, морська красуня Царівна, Сірко, Коза-Дереза ​​і Лепрекон, який випадково потрапив не в свої казки – намагаються відшукати свого мальовника. Мілош Ярович подорожує країнами Європи, вивчаючи місцевий фольклор. Але під Києвом губиться ціла папка з героями українських казок та одним вередливим Лепреконом. Так починається пригода, під час якої казкові персонажі знайомляться з відважною дев’ятирічною дівчинкою Сашою, яка допомагає героям українського фольклору відшукати мальовника. І все було б добре, якби не підступний директор старого пересувного цирку містер Бон-Бон. Він бачить в казкових героях вигоду для себе, та починає переслідування. Але Саша не відступає. Вона допомагає новим друзям подолати шлях повний пригод від Києва до Львова, де вони знаходять Мілоша Яровича.


ГОЛОВНІ ГЕРОЇ

Саша відважна дев’ятирічна дівчинка, яка допомагає  намальованим героям народних казок, які ожили, відшукати свого художника.

Саша завжди контролює свої бажання, добре вчиться, а Інтернету воліє книги в твердій палітурці.

Містер Бон-Бон вередливий директор старого мандрівного цирку. Він хоче отримати в свою трупу незвичайних дітей і звірів, що говорять.

Маленькі чорні очі містера Бон-Бона хитро спостерігають за оточуючими з-під вицвілого капелюха, схожого на трикутку Наполеона. Під стать незвичайному головному убору на чоловікові надіті: короткий фрак брудно-помаранчевого кольору, штани в яскраву смужку, зелена жилетка і посіріла сорочка. А товстий шар пудри на обличчі приховує вікові ознаки.

 


КАЗКИ

Котигорошко – легендарний богатир з українського фольклору.

Був собі один чоловік, мав шестеро синів та одну дочку. Пішли вони в поле орати і наказали, щоб сестра винесла їм обід. Вона каже.

— А де ж ви будете орати? Я не знаю. Вони кажуть.

— Ми будемо тягти скибу від дому аж до тії ниви, де будемо орати,— то ти за тією борозною і йди.

Поїхали.

А змій жив над тим полем у лісі та взяв тую скибу закотив, а свою витяг до своїх палаців. От вона як понесла братам обідати та пішла за тією скибою і доти йшла, аж поки зайшла до змієвого двора. Там її змій і вхопив.

читати далі

Майстер Іванко – казковий майстер, який може змайструвати що завгодно з чого завгодно.

Починається казка за царя, котрий вигадав собі змайструвати з одної дошки дванадцять стільців, а тринадцятий зверх цього. Дає він три вози золота тому, хто таке зробить. Айбо хто не зробить — одповідає своєю головою. А ота дошка не має бути більша, як три метри.

Приходили з цілого світу майстри. Але ні одному не вдалося догодити цареві, і всі заплатили своєю головою. читати далі

 

 

 

Івасик-Телесик – кмітливий хлопчина однойменної казки.

Жили собі дід та баба. Вже й старі стали, а дітей нема. Журяться дід та баба: «Хто нашої й смерті догляне, що в нас дітей нема?» От баба й просить діда:

— Поїдь, діду, в ліс, вирубай там мені деревинку, та зробимо колисочку, то я положу деревинку в колисочку та й буду колихати; от буде мені хоч забавка! читати далі

 

 

Коза-Дереза – козочка, яка раз у раз промовляє свій вірш.

Були собі дід та баба. Поїхав дід на ярмарок та й купив собі козу. Привіз її додому, а рано на другий день посилає дід старшого сина ту козу пасти. Пас, пас хлопець її аж до вечора та й став гнати додому. Тільки до воріт став доганяти, а дід став на воротях у червоних чоботях та й питається:

— Кізонько моя мила, кізонько моя люба! Чи ти пила, чи ти їла?

— Ні, дідусю, я й не пила, я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, тільки бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку,— тільки пила, тільки й їла! читати далі

 

Пан Коцький – кіт ненажера з однойменної української народної казки.

В одного чоловіка був кіт старий, що вже не здужав і мишей ловити. От хазяїн його взяв та й вивіз у ліс, думає: «Нащо він мені здався, тільки дурно буду годувати,— нехай лучче в лісі ходить». читати далі

 

 

 

Рукавичка – казка про те, як: Кабанчик, Мишка, Ведмедик, Лисичка, Вовк, Зайчик і Жаба сховалися в одній рукавичці.

Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.

От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже:

— Тут я буду жити!

Коли це жабка плигає та й питає:

— А хто-хто в цій рукавичці?

— Мишка-шкряботушка. А ти хто?

— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене! читати далі

 

Сірко – нещасний пес, якому довелося хитрістю повертати до себе довіру господарів.

В одного чоловіка був собака Сірко — тяжко старий. Хазяїн бачить, що з нього нічого не буде, що він до хазяйства нездатний, і прогнав його від себе. Цей Сірко никає по полю; коли це приходить до нього вовк та й питає:

— Чого ти тут ходиш?

Сірко йому:

— Що ж, брате, прогнав мене хазяїн, а я і ходжу тут. читати далі

 

 

Казкова царівна – красуня з казки «Золотий птах і морська царівна»

Був один цар та мав три сини і золоту яблуньку. Але він рано встає, та й зараз рахує яблука. І хоча рахує він кожного ранку, а вже не стало одного. От старший син каже:

— Татку, ану я буду вартувати, хто то наші яблука обриває.

І виліз на яблуньку та й сидить. Сидить, сидить і задрімав. читати далі

 

 

Лепрекон – герой національного ірландського фольклору. Лісові мешканці, які виконують бажання, але натомість забирають мізки.

— Вилли! Вилли! — кричала полноватая, но симпатичная женщина, вытирая руки о грязный передник, — Вилли, иди ужинать!
— Иду уже, иду… — ответил рыжий подросток, скрипнув калиткой, — Сегодня что-нибудь вкусненькое или как всегда?
Женщина хохотнула и, укоризненно покачав головой, отвесила шутнику невсамделишный подзатыльник.
— Что, кушаний заморских на ужин хочется, прям как у лорда нашего? Вот подрастешь, может, на службу к нему возьмут. В замке отъешься. Может, и мне чего перепадет. А пока извольте жрать картошечку.
Женщина поставила на стол блюдце с двумя дымящимися картофелинами не самых выдающихся размеров.
— Служба… — бубнил Вилли, без энтузиазма ковыряя клубни, — А я, может, сам хочу быть лордом. Жить в замке, есть от пуза и ничего не делать. Куропатки там, мясо каждый день, эти, как их, вустрицы…
По монотонному голосу мальчика и пристальному взгляду, которым он сверлил картошку, создавалось впечатление, что он хочет заставить ее превратиться во что-нибудь из вышеперечисленного, на ее, картошкин, выбор.
— Устрицы, дурачок! – рассмеялась женщина, потрепав рыжую макушку, — Ешь давай лучше. Мечтать за столом вредно.
Паренек замолк, сосредоточившись на опостылевшей пище.
— Мам… — сказал он, прожевав картошку.
— М?
— А мы могли бы быть богатыми и жить в замке. Ну, или в городе.
— Если бы родились в замке или в городе, то конечно, — ухмыльнулась женщина, с задумчивым видом наблюдая, как капельки внезапно начавшегося дождя катятся по стеклу, стремясь поскорее достичь лона матери-земли, чтобы затем когда-нибудь вновь взмыть в объятия отца-неба.
– Нет, я не о том… — замялся мальчик, прерывая материнские размышления о круговороте воды в природе, — Я знаю, как нам стать богатыми. Знаю, как достать деньги.
— Это откуда ты можешь такое знать? – удивилась матушка.
— Ну, мне сказали…
Лицо женщины посерьезнело.
— Кто? — спросила она.
Вилли не мог сопротивляться суровому взгляду матери. Тем более она и так уже наверняка догадывается…
читать дальше

Всі матеріали на даному сайті захищені авторськими правами і належать Наталії Уіллрайт.